SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA  PROF.DR. AFSUN EZEL ESATOĞLU ATANDI

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Afsun Ezel ESATOĞLU atanmış ve göreve başlamıştır. Kendisini gönülden kutlar başarılar dileriz.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksekokulu’ndan 1986 yılında mezun olmuş,  yüksek lisansı 1990 yılında, doktorasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalı’nda 1997 yılında tamamlamıştır.

Ankara Rehabilitasyon Merkezi’nde Sağlık İdarecisi (1986-1989) ve Gazi Üniversitesi Epidemiyoloji ve Demografi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak (1989-1994) çalışmıştır. Ankara Üniversitesi’nde Dikimevi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’nda Öğretim Görevlisi (1994-2000),  Sağlık Eğitim Fakültesi, Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent (2000-2004) ve doçent olarak (2004-2010), Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalı’nda profesör olarak (2011- ) görev yapmıştır.

Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölümü Başkan Yardımcılığı (2006-2008), Sağlık Kurumları Yönetimi Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanlığı (2008–devam ediyor), Sağlık Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Yönetim ve Fakülte Kurulu Üyesi (2005-devam ediyor), Sağlık İdarecileri Derneği Başkan Yardımcısı (2007-devam ediyor) olarak görev yapmıştır. Birmingham Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yönetimi Merkezi’nde 2001 yılında kısa süreli misafir araştırmacı olarak gözlem ve incelemelerde bulundu. Avrupa Birliği ve üniversite destekli projelerde görev almış, uluslararası ve ulusal dergilerde makale yayınlamış, kongrelerde bildiri sunmuş, uluslararası ve ulusal kitaplarda bölüm yazarlığı, proje ve dergi hakemlikleri ile ulusal ve uluslararası katılımlı bilimsel kongre organizasyonu yapmıştır. Çalışma alanları sağlık kurumlarında yönetim ve organizasyon, kalite ve sağlık bilgi sistemi yönetimidir. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.