Muhteşem Kıbrıs Gezimizden Geriye Kalanlar

26-27 Ekim tarihleri arasında 21 üyemiz eş ve çocuklarının katılımı ile çok yararlı ve zevkli bir Kıbrıs gezisi gerçekleştirdik.
26 Ekim sabah uçakla Kıbrıs’a uçtuk. Havaalanından transfer ile otele (Vinu Palas) yerleşmenin ardından öğleden sonrayı Girne’de şehir gezisi olarak değerlendirdik.
27 Ekim günü gün boyu Girne’den başlayıp Lefkoşe’de son bulan gezimizde sırayla, Barış Özgürlük Anıtı, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Açıkhava Müzesi, Mavi Köşk, Batık Gemiz Müzesi, Güzelyurt ve Lefke’yi ziyaret edip, Lefke’de deniz kenarında alınan yemek sonrası Lefkoşe üzerinden otele dönüş yaptık.
28 Ekim günü Lefkoşe’ye hareket edilip, Barbarlık Müzesi, Yeşil Hat, Ledra Palas Sınır Kapısı, Girne Kapısı, Venedik Sütunu, Lokmacı Sınır Kapısı, Büyük Han, Selimiye Cami gezilip görüldü.
29 Ekim günü Mogasa’ya hareket edildi. Kapalı Maraş, Lala Mustafa Paşa Camisi, Namık Kemal Zindanı ve diğer tarihi yerler gezilip görüldükten sonra Havaalanına geçilerek Saat 17:00’de uçakla Ankara’ya dönüldü.
Geziye katılanların mutluluğunu dostlarıyla paylaşıp, bundan sonraki yurtiçi ve yurtdışı gezilerde birlikte olmayı dileriz.

Ankara Üniversiteliler Derneği
Yönetim Kurulu