Kızılcahamam Ve Çamlıdere Gezisinden Kalanlar

Ankara Üniversiteliler Derneği üyelerimizi dostları ile buluşup hasret gidermeleri ve yeni dostluklar oluşturmaları amacıyla 20 Ekim 2019 pazar sabah 9.00 da başlayan yolculuğumuzun ilk durağı Kızılcahamam Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu oldu. Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Seyhan Ahıska ve öğrencilerimizle bir araya gelen üyelerimiz bölümler ve derneğimize ilişkin konularda görüş alışverişinde bulundular. Daha sonra Kızılcahamam’da, pazar ve yakın çevresinde alışveriş amaçlı bir mola verdik. Çamlıdere Belediye Başkanı Üyemiz Sayın Hazım Caner Can tarafından organize edilen gezimizin ilk durağı Şeyh Ali Semerkandi Külliyesi ve Müzesi oldu. Yemek sonrası kent merkezine dönerek Belediye Başkanımızın kente kazandırdığı eserleri tanıma ve izleme şansımız oldu. Üyelerimiz Doğa ve Hayvan Müzesi, Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Kına Evi Taziye Evi, Tarım Müzesi ve diğer yapılara ilişkin bilgi edindiler.
Gezimizin son durağı Çamlıdere Yaylası Göl Parkıydı. Yaylada keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik ve Başkanımız alanı gezdirirken, geleceğe ilişkin projelerini de aktardı.

Anadolu’muzun etkileyici bir yerleşimini doğası, tarihi ve kültürü ile tanımanın mutluluğu ve en kısa zamanda yeni güzegahları keşfetmek dileğiyle gezimiz tamamlandı.

Ankara Üniversiteliler Derneği
Yönetim Kurulu