Güney Afrika İzlenimleri

Ankara Üniversiteliler Derneği ile Kadın ve Gençlik Platformu Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri ve Güney Afrika Ankara Büyükelçisi Sayın Tabego Seolcola’nın katkıları ile gerçekleşen Güney Afrika gezimiz mükemmel bir organizasyon ve unutulmaz güzelliklerle tamamlanmış ve grubumuz 4 Mayıs 2011 günü yurda dönmüştür.

Bu gezi Afrika yerleşik Türk vatandaşlarımız Funda ve Tanzer SARIALAN ile Ahmet TURGUT’un sahibi oldukları AAA/Safarilux/ Firmasının sorumluluğunda gerçekleştirilmiştir. Mükemmel organizasyonu hazırlayan ve sürekli bizlerle beraber olan bu kardeşlerimize en derin şükranlarımızı sunarız.

Bu unutulmaz geziye ait bazı fotoğrafları web sayfamızda görebilirsiniz. Üçyüze yakın gezi fotoğrafları (CD) olarak çoğaltılmıştır. Arzu eden üyelerimizin bunları Derneğimizde görmesi her zaman mümkündür. Gezimiz 25 Nisanda Ankara’dan başlayıp, İstanbul üzeri Johennesburg-Cape Town olarak başlamış, Cape Town’a varışımızın ardından şehir merkezinde yapılan panoramik turdan sonra şehir merkezindeki Otele yerleşilmiştir.

İkinci gün kahvaltıdan sonra Stellenbosch Şarap Çiftlikleri gezilmiş ve Stellenbosch’ da ki Spier Şarap Çiftliğinde çitalar sevilmiş, ve diğer yabani hayvanlar ile Türkiye’den giden Kangal köpekleri de izledikten sonra Stellenbosch’da yapılan gezimiz sonunda otele dönülmüştür.

Üçincü gün, Ümit Burnu turuna başlanılarak Clifton Plajı ve Camps, Hout Bay ve tekne ile gidilen Fok Adası gezildikten sonra Ümit Burnu Milli Parkı ve Penguen Sahili gezilmiştir.

Dördüncü gün otelde alınan kahvaltıdan sonra Waterfront bölgesine gidilerek buradan Nelson Mandela’nın 27 yıllık hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği Robben Adasına gidilip, hapishane ve eklentileri görülmüştür. Şehre dönüşte meşhur Masa Dağı’na teleferikle çıkılmış, iki saatlik sürede çevrede ki muhteşem görüntüler izlenerek otele dönülmüştür.

Beşinci gün, erken saatte iç hat uçuşu ile Johannesburga uçulmuş ve şehir turundan sonra otele geçilmiştir.

Altıncı gün, sabah Pretoria Turuna başlanmış ve 19. yüzyılda Hollanda kökenlilerin göçleri ve zaferleri anısına yapılan mimari şaheser Voortrekker Anıtı, Kilise Meydanı, Union Binaları, Paul Kruger evi ve şehrin diğer önemli cadde ve anıtları görülerek, Güney Afrika’nın en ünlü gecekondu mahallesi, aynı zamanda ırkcı yöntemlere karşı yapılan ayaklanmaların merkezi ve Nobel Ödüllü Nelson Mandela’nın yıllarca yaşadığı Soweto’da, Mandelanın ve Başpiskopos Tutu’nun yaşadıkları evler, 1976 öğrenci ayaklanmaları adına yapılmış anıtlar ile 1955’de ki ayaklanmaların başlatıldığı Freedom Spuare’de (Özgünlük Meydanı) gezilmiştir. Yedinci gün : 2.5 saatlik yolculukla Sun City’e başlayan yolculukda, yol üzerinde Lesedi

Kültürel Köyü turu yapılmıştır. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerinin yakından izlenebildiği bir köydür. Köye varışta siyah kültürlerin gösterileri izlenip, Zulu- Xhose- Bosotho ve Pedi kabilelerinin yaşamlarını sergileyen alanlar büyük bir heyecanla gezilmiş, Afrika dansları izlenmiş ve öğle yemeği olarak geleneksel Afrika mutfağı sunulmuştur. Akşam üzeri Sun City’ye ulaşılarak otele geçilmiştir.Viagra hapı cinsel performanslık gibi sorunlarına son dedirtiyor.Levitra Türkiye Resmi satış sitesi.Cialis ile dinamik olacaksınız.Kozmetik alanında bir numara o ! Orjin ağrı kremi ile tüm ağrılarınızdan kurtulun.

Sekizinci gün; Sun City’de akşam üzeri Phota Safari turumuzda gizemli ve bir o kadarda büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşam ortamında ve üstü açık safari araçlarıyla yapılan ve doğal tabiatın içinde heyecanlı geçen 4 saatlik gezimizle, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olunmuştur. Gezimiz süresince Big Five olarak belirlenen Aslan, Leopar, Fil, Buffalo ve Gergedanları görme olanağı sağlanmıştır. Aynı günün gecesi National Park içinde Eyalet Bakanları Bayan Louisa Mabe ve Bayan Tebogo Modise’nin katılımı ve ikramları olarak gecenin vahşi güzelliği ile içinde yanan ateş çevresinde akşam yemeği yenilmiş ve birlikte şarkılar söylenip dans edilmiş ve gece geç saatte otele dönülmüştür. Türk hava yolları resmi online uçak bileti satış sitesi.

Dokuzuncu gün; Öğleye doğru Sun City’den ayrılıp yol boyunca görülecek yerler gezilmiştir. Yol üzeri dünyanın en iyi Aslan fotoğrafı çekilebilen Aslan Parkı ziyaret edilmiş, Aslanlar ve nadir bulunan beyaz aslanları görme ve yavru sevme imkanı ve diğer yabani hayvanlar çıta, devekuşu, vahşi köpekler vb. hayvanları görme imkanı olmuştur. Akşam Johennesburg’dan uçan THY uçağı ile ertesi sabah yurda dönülmüştür.Türkiyenin en iyi kozmetik sitesi.Jenga ile pembe maske çok indirimli fiyatta.

Katılan dostlarımızdan bazılarının gezi intibaları aşağıda özetlenmiştir.

[nggallery id=13]