FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA PROF.DR. HÜSEYİN BEREKETOĞLU ATANDI

Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Hüseyin BEREKTOĞLU atanmış ve göreve başlamıştır. Kendisini gönülden kutlar başarılar dileriz. 

Matematik Profesörü, 1957 Pütürge/Malatya doğumludur. İnönü Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Matematik Bölümünden 1980’de mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne asistan oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. 1987’de Doktor, 1992’de Doçent, 1998’de Profesör oldu.

1998-2001 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Bu esnada, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Dekan Yardımcılığı ve Matematik Bölümü Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

2001 yılında tekrar Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne döndü. 2002-2005 tarihleri arasında Fen Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, 2009-2015 arasında Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı Başkanlık görevini yürüttü, 13 Şubat 2015’te Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’ne Dekan oldu.

Yönetiminde 12 yüksek lisans ile 3 doktora tezi tamamlandı ve halen 3 doktora tez çalışması devam etmektedir. 30 bilimsel makalesi yayınlandı ve bunlara 135 kadar atıf yapıldı. Eserlerinin tümü diferensiyel ve fark denklemlerinin kalitatif teorisi alanında indekslenmektedir. Lisans ve lisanüstü düzeylerde okutulmak üzere hazırladığı Fark Denklemleri adlı ders kitabı 2012 yılında basıldı. Çok sayıda uluslararası dergide hakemlik yaptı. Türk Matematik Derneği ve American Mathematical Society’nin üyesidir. Misafir öğretim üyesi olarak toplam 2 yıl boyunca Hindistan, Macaristan ve Amerika’daki üniversitelerde araştırmalarda bulundu. Çeşitli ulusal/uluslararası kongre, konferans ve çalıştaylara katıldı ve bu tür etkinliklerin bilim veya düzenleme kurullarında yer aldı. Mathematical Reviews of AMS’in daimi hakemidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır. 14 Mart 2015.