Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM)  “0-36 Aylık Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Programı” Düzenliyor

Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) “0-36 Aylık Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

0-36 Aylık Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Programı;
“Eğitimli Çocuk Bakıcıları Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde çalışan annelere aylık 300 avro eğitimli bakıcı desteği verilmektedir. Söz konusu destek, her yıl 25 avro artırılacaktır. Destekten, 4/a sigortalısı olarak çalışan (eski adıyla SSK’lı) ve 0-24 ay arasındaki çocuğunun bakımı için eğitimli bir bakıcı istihdam eden anneler faydalanabilmektedir. Bakıcının eğitiminin belgelendirilmesinde, 0-36 Aylık çocuk bakımını kapsaması şartı aranmakta ve bu şartı taşıyan Üniversitemiz onaylı sertifikalar da kabul edilmektedir.
Eğitim 60 saat olup, 25 Ocak – 12 Şubat 2021 tarihleri arasında hafta içi günlerde gerçekleştirilecektir.

Son başvuru tarihi 20 Ocak 2021’dir.
Eğitime katılabilecekler;
En az ilkokul diplomasına sahip, bakıcı olarak çalışan ya da çalışmak isteyenler başta olmak üzere, bu yaş grubunda çocuğu olan ya da çocuk sahibi olmayı planlayan anne ve babalar ile eğitime ilgi duyan herkes katılabilir.
Eğitim, Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden, çevrimiçi eş zamanlı sanal sınıf ortamında gerçekleştirilecektir.

Başvuru için http://ankusem.ankara.edu.tr/2020/12/15/0-36-aylik-cocuk-bakimi-egitimi-sertifika-programi/ adresini ziyaret ediniz.

Ayrıntılı bilgi için telefon numarası 0312 381 67 26