30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GURULA KUTLUYORUZ

Yeryüzünden silinmek için batılı emperyalist güçlerin saldırısına uğrayan Türk Ulusu, yurdunu korumak, varlığını tanıtmak ve yaşatmak için Mustafa Kemal’in önderliğinde başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı bundan 94 yıl önce zaferle taçlandırmıştır.

Her alanda tam bağımsızlık, özgürlük, ulusal egemenlik, uygarlık, çağdaşlık ve barış amacıyla,’’Ya İstiklal, Ya Ölüm”, ilkesiyle başlatılan savaşın olumlu sonuçlarının başında en büyük Türk Devrimi olan Cumhuriyet gelmektedir. İnsanlığın, eşitliğin, barışın, bilimselliğin ve hukuksallığın yolunu açan büyük zaferi kazanan Türk Ulusu, ATATÜRK’ün Büyük Söylevi’nin sonunda Türk Gençliği’ne emanet ettiği Değerleri, İlkeleri ve Kurumları ödün vermeden sonsuza değin savunacak ve O’nun izinden asla ayrılmayacaktır.

Bu inançla kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değerine gölge düşürülmesine ve haksız eleştirilmesine karşı çıkan, başta Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları olmak üzere sonsuza göçen tüm şehitlerimize Tanrı’dan engin rahmet diliyor, yüce Ulusumuza derin saygılarımızı sunuyoruz.

Ankara Üniversiteliler Derneği
Yönetim Kurulu